Konečně jsem se dokopala k napsání poslední kapitoly druhé knihy. Chtěla bych moc poděkovat Doctorovi, neboť díky němu jsem dostala nápad jak knihu dovést do konce :)

Confiteor Evy Salcmanové aneb relativně o realitě

21. prosince 2011 v 20:21 | Ewtcha =o) |  Confiteor
Tento článek si nejspíš nikdo nebude číst a nikdo se jím zaobírat nebude. Jistě jste si všimli, že první díl mého Confiteoru se odehrával v Prvním ročníku. Myslím, že ohlas měl zřejmí a ráda bych dovysvětlila, protože jsem si všimla, že někteří nepochopili zcela to, co jsem zdělovala. Tedy to, že článek opravdu pojednává o situaci v naší třídě v Prváku. Mnoho lidí si už nepamatuje, jaké to v prváku bylo. Já ano. Opravdu ty slova, co jsou obsažena v článku jsou již minulostí. V prváku to tak bylo. Věcné i citové informace jsou zcela pravdivé a subjektivní. Na závěr bych chtěla upřesnit výrazy použité v článku. Popis spolužáků je volen tak, abych nejmenovala a vy jste zcela určitě poznali o koho se jedná. Víte, za už třetí rok se toho už událo hodně. V článku jsem psala, že o třeťáku a o druháku někdy jindy. Popis holek je volen opět, aby se všechny poznali, postavi jsou charakterizovány jejich specifickými vlastnostmi a znaky. Zkuste se vžít do prváku, zapomenout co bylo do tom. Co bylo první den co bylo, když jsme se neznali. Každý bude mít jiný náhled. Já mám na věc takový.
Na konci prváku jsme byli na vodě a tam jsme se dost zblížili a postupně se zbližovali. Našla jsem si ve třídě i kamarádky, kterým se můžu se vším svěřit a které mě podrží i v té nejhorší situaci. Chtěla bych prostě vyjádřit, že druhák byl suprovej co se týče kluků, kteří se mě ujali. Byli 3, se kterými jsem ráda seděla. Zážitky nezapomenutelné a když se bude ve stáří vzpomínat, vzpomenu si jistě na vás hoší. Jeden, který sice není nejhubenější, ale na lyžáku se ke mě choval jako múj starší brácha a toho si moc vážím i když se patřičně hádáme :) Druhý vysoký a hubený, který mi byl nejlepším kamarádem a seděl se mnou. Nezapomenu na smajlíky v sešitech a na to jak jsi vždycky říkával "Ty vole Evoo" A pak konečně třetí, se kterým jsem také seděla. Byl to suproví klučina, kterému odstává jedno ucho :) Víte hoši, bylo krásný, když jste mi na lyžáku nesli věci a bavili se se mnou :)) Nikdy na vás nezapomenu a i když se teď nebavíme, všichni víme svý, protože moje 17tka byla oslava na kterou nikdy nezapomenu, právě kvůli těm dvoum truhlíkám, který se mnou stříleli ze vzduchovky :D :))
Pak se něco potentovalo a to si všichni pamatujeme, dokonce jsem to nedavno řešila a už je to dořešené :) Našla jsem si přítele a mohu konstatovat, že už ve druháku jste byli suproví i třída. Holky se chovali normálně a už jste si na mě prostě začali zvykat :)
Třeťák je kapitola sama o sobě :) Na cyklisťáku jsem byla velmi nepříjemná a trochu se s holkama nepohodla viď ty hnědovlasá krásko a hnědovlásko s pěkným zadkem, ale to už je dávno vyřešené a já se už nezlobím :)) Zase jsem se na cyklisťáku více sblížila s tou velkou :)) Prostě pomalími krůčky jsme si na sebe zvykli a já si našla i opravdové kamarádky, které jsem hledala. Na sblížení s celou třídou bych potřebovala celé roky. Už se dobře známe a vy víte, že to se mnou není lehké. S holkama jsem si pomalu vytvořila dobrý vztah a můžeme se bavit i o "šílenostech" viďte holky :))
Největší zlom mezi mnou a třídou přišel minulý týden. Je to jen pár dní. Víte, je to docela zvláštní, že když jsem měla depku z toho co se dělo v prváku, napsala jsem článek o kterém jsem si myslela, že je pravdiví (z pohledu prváku), ale postupem času se prostě dovíte spoustu zajímavých věcí. Třeba oporu od lidí, od kterých jste to nečekali. Třeba to, že ta velká a vokatá se o mě tak dobře postarali. Za to jsem vám prostě vděčná a dojatá, protože jsem to nečekala. A za to že ta hnědovlasá kráska mě obhajovala před učitelkou jsem taky vděčná. Ve směs jsem vděčná za to, že jste mě všichni podrželi. I náš milovaný (abych nebyla rasistická - je to výrazný znak) "šikmovoký" měl starost.
Tímto článkem se nechci obhajovat, v žádném případě ne. Jen bych prostě chtěla, abyste věděli i tu druhou stránku, která za to stojí. Jasně, že ještě nejsem bůh ví jak mezi váma, ale pomalými krůčky, který někdo zvládne za týden či za den se dostávám mezi vás. Jistě, že až budu na maturáku budu brečet o tom není pochyb.
Mluvila jsem převážně o svých kamarádech. Teď budu psát o tich, které jsem mohla nějakým způsobem urazit. Třeba tu nehtíkatou. Ty už nechodíš do naší třídy a nevíš, jak to u nás chodí. HODNĚ se od prváku změnilo. V prváku jsem měla názor - nehtíkatá kráva - nyní jsem svůj názor prostě smazala. Nestýkám se - neřeším. Kluka, který má vlasy jako ovečka, tomu bych chtěla jen vzkázat, že jsem ten test nepráskla a jsem ráda, že i ty dokážeš přijít a zeptat se na látku, kterou nechápeš. I ty jsi změnil postoj ke mě a dokážeš se v klidu bavit. Vy všichni jste změnili přístup ke mě a já k Vám.
Jsem ráda, že s Váma na maturáku budu i když né mezi váma, ale jinak to udělat nešlo, prostě na to nemám a jsem domluvená s hnědovlasou kráskou.
Taky bych chtěla zmínit holky z "áčka" už dávno nejste holky z "áčka" Jse tři a já se vás na začátku druháku bála. Bála jsem se co se z Vás vyklube za slepice :D ALe úplně zbytečně, když jsme spolu byli na lyžáku v pokoji, opravdu se mi tam nechtělo, ale teď bych to brala klidně znovu :)) Ta příjemná s né moc velkýma prsama je prostě skvělá a nemusí na to mít velká prsa :) Ta, která teď stále stůně a nechodí do školy je taky skvělá a ta třetí, měli jsme na sebe jiný názor ale jen ty dokážeš v Dachas blbnout s hřebenem či žehličkou a dělat srandu :))
Víte, asi si myslíte, že jsem zapšklá a nenávistná. Tak to není, jsem zrcadlo, když jste se v prváku dívali divně, dívala jsem se tak i já. Když jste si ke mě hledali cestu, hledala jsem ji i já. Sice ji hledám pomalu ale přeci se snažím i když se tak nezdá :) Jsem ráda, že jste přišli na můj blog, protože vše co jsem měla na srdci ať to zlé či dobré jsem teď konečně vyřknula a pomálu odlehčuji své srdce, protože jsem se rozhodla to řešit. Proto jsem pposlala schválně odkaz té hnědovlásce s hezkým zadkem, protože jsem chtěla vědět kam už jsme v seznamování pokročili.
Někteří mě překvapili mile, někteří nemile, ale ti co se zachovali "objektivně" děkuji za názory a vážim si jich.


Dále bych chtěla aspoň odstavec věnovat aféře Svoboda. Holky - ty vokatá a velká - Byl jste skvělí, děkuju Vám z celého srdce. Víte, že jsem se Vám už několikrát svěřila a až teď se projevilo přátelství o kterém jsem neměla ani potuchy. A vy zbylé holky i třído. Moc děkuji za chápání a za podporu, která se mi dostavila. Nečekala jsem to a jsem moc ráda a vážím si toho.


Tolik na závěr článku, který nikdo nebude komentovat, protože většinou jsou u komentáře jen u provokativích článků. Ale myslím si, že když víte mínusy, musíte vidět i plusi protože situace je vždy relativní :) Děkuji za přečtení...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama