Konečně jsem se dokopala k napsání poslední kapitoly druhé knihy. Chtěla bych moc poděkovat Doctorovi, neboť díky němu jsem dostala nápad jak knihu dovést do konce :)

Zkrocení zlé ženy

8. listopadu 2011 v 21:39 | Ewtcha =o) |  Povinná četba
Zkrocení zlé ženy
Další kniha, do které jsem se pustila, je Zkrocení zlé ženy od světoznámého autora Williama Shakespeara. Tato kniha se sbírka jeho nejslavnějších her počínaje Hamletem Romeem a Julií konče, která je rozdělená do dvou knih. 1. Kniha ze sbírky má 493 stran z toho toto drama má 76 stran. Knihu vydalo nakladatelství Romeo v Praze roku 2011 jako svou 35. publikaci. Kniha je zbarvena do bordó a na obalu je sám velký spisovatel.
Jako většina dramat začíná se předehrou, ve které je zachycena podstata děje, i když s příběhem nemá nic společného. Jedná se o přestrojení a o změnu identity. Zpočátku je zachycena velmi hrubá povaha dívky Kateřiny a naproti tomu velmi jemná povaha její sestry Bianky, která má mnoho nápadníku díky své kráse.
Otec dcer Battista se bojí, že když provdá Bianku, že mu zůstane Kateřina na krku. Kateřina se velmi nevhodně chová a nikdo jí kvůli jejímu vystupování a prudké povaze nechce. Otec tedy navrhne nápadníkům, že když najdou ženicha pro Kateřinu, že pak věno rozhodne o tom, kdo si Bianku vezme. Mezitím se tam objeví bohatý šlechtic Lucenzio, který nechce o Bianku soupeřit jen kvůli věnu, tak si vymění roli se svým sluhou a dál si ji namlouvá v převleku za učitele.
Petruccio, známí jednoho z Biančiných nápadníků, navštíví město a hned mu byly nabídnuty peníze za to, že si Kateřinu vezme a zkrotí jí. Petruccio zvolí taktiku obrácené reakce. Citát ze strany 143 "Když začne řvát, já prostě klidně řeknu, že zpívá sladce jako slavíček. Bude se mračit? Řeknu jí, že září jak čerstvě orosená ranní růže."Vše nakonec dobře dopadne. Bianka si vezme Lucenzia z lásky a ne kvůli věnu na rozkaz otce. Petruccio zkrotí Kateřinu a ta zjistí, že je to v míru a s láskou mnohem lepší.
Drama se mi líbilo, nejvíc se mi asi líbili použité dvojsmysly a občasné verše. Nelíbilo se mi zacházení s Kateřinou, když ji Petruccio krotil, ale mohla si za to sama. Nejvíce se mi líbilo to, co říkal sluha když přicházel do Petrucciovo panství "Ještě, že jsem takový malý pivo, co hned vypění, když má špatnou míru, jinak bych v těch trubkách dočista zamrz." Po přečtení jsem se utvrdila v tom, že Shakespearova tvorba má něco do sebe a on byl spisovatelský umělec.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama