Konečně jsem se dokopala k napsání poslední kapitoly druhé knihy. Chtěla bych moc poděkovat Doctorovi, neboť díky němu jsem dostala nápad jak knihu dovést do konce :)

11. Kapitola - Setkání

8. listopadu 2011 v 20:04 | Ewtcha =o) |  Kailé : Kvingarští Elfové
Tréning, první hlídka, setkání s člověkem


Je ráno a Kailé se vzbudí. Koukne se po světnici a moc jí mrzí, že tu s ní není Failon. Vstane celá přeleželá a stoupne si na nohu, kterou včera měla tak ošklivě raněnou, ale nic necítí. Žádná bolest, tak si sundá obvaz a zjistí, že po ráně zbyla jen ohromná modřina, ale ranění už neni téměř vidět. Rána se krásně zacelila a teď jen čekat, až to všechno zase sroste, což nebude trvat dlouho, protože si tam Kailé vymačká ještě Arniku s Jitrocelem. Oblékne se a učeše, připne si dýku za pas a vyrazí za Failem.
Dorazí k jeho bunkru a zaklepe na dveře a rychle si stoupne vedle nich. Elf vyleze a Kailé na něj zezádu skočí. "Baf!" vykřikne plavovlasá dívka a Fail se hrozně lekne. "Pane bože, tohle mi už nedělej!" Kailé se začne smát jak malá a ucítí z bunkru nějakou vůni. "Hmm co to tam máš? Ty si děláš snídani?" "Jojo dělám, chceš si sednout a posnídat se mnou? Usmažil jsem vajíčka s cibulkou." Kailé se začnou sbíhat sliny. "Jistě, že bych ráda posnídala, ale rychle musím dnes ještě do školy aspoň na jednu hodinu Bylinkářství." Vejdou společně do světnice a Fail ji hned nandá jedno volské oko a pár kroužků cibule. "Děkuju." zabrmlá Kailé a hned do sebe háže jídlo.
"To je pěkný, hned po ránu vidět někoho, jak do sebe s takovou radostí háže jídlo." usmívá se Fail na Kailé, když jí pozoruje. Ta se jen usměje a háže to do sebe dál. Když už má dojezeno, vezme si svůj štuclík se sešítkem "Hned jak skončím, tak sem přijdu a půjdeme trénovat, chci dnes něco ulovit." povídá kailé když odchází.
Kailé stráví jen dvě hodiny ve škole na bylinkářství a ani se nenaděje a je už konec, tak si odnese do svého bunkru sešítek a vezme si do štuclíku nějaké to jídlo, přes záda si hodí toulec s lukem a vyrazí za Failem. Když dorazí k němu do bunkru, Fail už na ní celý natěšený čeká až dorazí. "No ahoj, kde se touláš? Já tady na tebe už čekám jak dlouho." rejpne si Fail. "Hele neser, já mám taky svý povinnosti a navíc jsem si musela dojít pro luk." usměje Kailé a pokývne, aby šel Fail s ní.
Přijdou na cvičistě, kde jsou velké slaměné terče a Kailé si stoupne blízko. Střílí a zkouší co nejpřesněji, poté začne střílet větší silou, když už střílí přesně a s velkou silou ustoupí o krok dál a zase střílí napřed přesně a pak přesně a silně. Takhle ustupuje stále o 10 metrů a Fail ji s údivem pozoruje. Tahle holka se nevzdává. Ta si vytyčí cíl a jde přesně za nim s vědomím, co na to musí vynaložit úsilí - pomyslí si Fail. Vidí, jak se Kailé chvěje při každém natahování tětivy, jak se soustředí na cíl a snaží se být klidná.
Když už je Kailé 15 metrů od terčů a střílí přesně a silně, dá si chvilku oddech. Koukne na slunce a vidí, že je okolo poledne. Vytáhne si ze štuclíku zeleninu, pecen chleba ze včera a sušené maso. Zakousne se s chutí do pečiva a nabídne Failovy. Ten si mile rád vezme od Kailé jídlo a začne ho jíst. "Koukám, že už ti ta střelba jde." pochválí ji. "Jo snažím se. Chci bejt dobrá, elfí život je to jediný, co mám, tak pro to žiju a musím se snažit, aby za něco stál." vysvětluje Kailé. Po chvíli oba dojí. "Co budeš chtít dělat teď?" zeptá se zvědavě Fail "No teď odpoledne budu mít hlídku, a taky jsem chtěla trénovat běh a lezení po stromech. Tak to zkombinujeme a dáme si závod k městu, budeme běhat po stromech, co říkáš?" usměje se Kailé. Její přítel jen kývne hlavou a zvedne se. Kailé zandá zbytek chleba do štuclíku a dá si luk na záda.
Oba popojdou kus dál na konec Tarionu a kouknou se na sebe "Tak jo, velký lehký kroky, všechno z lehka a nechat se unášet. Kterým směrem je Laston?" připravuje se Kailé. Fail jí jen ukáže směr. "Tak jo, tři, dva, jedna, teď!" odstartuje Fail závod a Kailé vyrazí hrozně rychle. Vyleze na první strom tím stylem, že jen skáče po větvích a rozběhne se. Zachycuje se rukama, bězí po větvích a skáče po stromech. Běží rychle, dělá dlouhé kroky a zlehka dopadá. Najednou ten pocit... jakoby se začala vznášet. Zase cítí jak jí vítr rozčesává vlasy, jak jí lehký vánek nadzvedává. Začne si s tímto pocitem pohrávat a krásně si to užívá. Přestane se zadejchávat a prožívá krásné pocity. Najednou vidí zdi Lastonu.
Nechá se tak unést že doběhne až ke zdem a skočí na ně. Najednou ji z tohoto transu vyruší křík stráží na hradbach "Co to je? Kdo jsi?" Kailé se podívá do dálky a vidí, jak k ní běží střáž, tak skočí do lesa a schová se za stromem. Stráže se dívají do hlubokého lesa a neveří vlastním očím. Nic nevidí. "Co to bylo? Taky si to viděl? Vypadalo to jako člověk." Druhý vyděšeně kouká "Jo viděl, ale žádnej člověk neumí skákat po stromech. Tohle město má obroský hradby a je nedobytný, jak je možný, že někdo tu zeď jen tak přeskočí?" dumají ještě chvíli dva strážný, než se domluví, že nikdo nic neviděl.
Kailé si oddychne a vidí jak jí z lesa pozoroval Fail. Doběhne k němu "Nic jsi neviděl. Moc mě to mrzí. Nechala jsem se unést, doufám, že to na mě neřekneš." hysterčí Kailé. Fail ji chytne za ramena: "Prosimtě to je dobrý, nic se neděje, stejně to nechají bejt. Nemusíš si z toho nic dělat. Já to neřeknu, neboj." Kailé se uklidní a celá vystrašená obejme Faila. "Díky jseš fakt kamarád." Fail cítí obejmutí jako by mu protryskla elektřina celým tělem, ale nenechá na sobě nic znát. "Jo ty jsi taky prima holka." pustí jí. "Měli by jsme zjistit kdo je na hlídce." najednou přijde Sardon. "Já jsem na hlídce. Aha, takže vy spolu chodíte jo? Tak proto jste pořád spolu někde. To až se dozví Calven, tak už spolu nikdy nebudete moct někam jít." usmívá se škodolibě Sardon. Kailé se vysměje Sardoinovy do obličeje "Ty jsi ale domýšlivý Sardone, nezáviď. Navíc... ani nemáš na co, my dva jsme jen kamarádi. A když už jsme u toho co všechno jsi viděl?" Vyzvídala Kailé, aby jí Sardon nenaprášil, že jí spatřili lidé. "Viděl jsem, jak jste se tu objímali a líbali." vymýšlí si Sardon. Kailé se začne smát. "No vidíš, abych z toho ještě nebyla těhotná. Běž radši do Tarionu, ať tě tu nezabije nějaká veverka." Sardon se urazí a odejde.
Sednou si na větev a hlídají. Kailé se cítí provinile, protože mohla prozradit elfí populaci. Fail to na ní vidí. "Ale no tak, mně už se taky stalo, to nevadí, lidé si myslí, že jsou na Zemi sami, jsou bezohlední, myslíš, že se nad tím pozastaví? Ne. Tak si z toho nedělej hlavu. Mimochodem si vyhrála. Běžel jsem sice pomalu, páč jsem si myslel , že nemáš šanci, ale když jsem doběhl tak si byla na hradbách. Jsem tvým dlužníkem. Co si budeš přát?" usmívá se Fail. Kailé se na něj lišácky podívá. "Noo, dnes jsem chtěla něco ulovit. Budeš se dívat jak lovím a nebudeš mi do toho vůbec ničím zasahovat ať se stane cokoliv. Platí?" Fail se jen usměje "Jo klidně, stejně nic neulovíš." směje se jí Fail.
Kailé se naštve a rozhlédne se po okolí, co by se dalo ulovit. V dálce vidí zajíce u keře. "Sleduj..." špitne a utíká po větvích nad zajíce. Když už je nad ním, vezme si luk a natáhne tětivu. Když míří, v hlavě jí zní Failovo smích se slovy "Stejně nic neulovíš." Kailé sevře rty a ze všech sil natáhne tětivu a zamíří jedním okem na zajíce. Vystřelí. V hustém tichém lese se rozezní pískot střeleného zajíce, kterého šíp doslova propěchoval a připíchl k zemi. Chvíli se třepe, ale po chvíli je po něm. Kailé mrkne na Faila, který je u vytržení a má otevřenou pusu.
Kailé si jde pro svůj úlovek a plná radosti ani nevnímá, že je u města a že kvikot zajíce mohl někoho přilákat. Skočí vedle zajíce a odpíchává ho od země "Stůj, co to děláš? To je náš zajíc!" ozve se za Kailé. Stuhne ji krev v žilách a neví co má dělat. Vezme ušáka za uši a pomalu otáčí hlavu, pak i celé tělo. Vidí nějakého mladého muže, který na ní míří kuší. "Copak jsi neslyšela? To je můj úlovek, pusť ho na zem." Kailé zvedne ruku s ušákem a koukne na její šíp v jeho tělíčku. Podívá se na muže jakoby říkala - to je můj šíp - ale ani necekne. Fail z dálky vidí, jak nějaký člověk míří na Kailé kuší a ona drží zajíce. Chce jednat, ale slíbil, že ať se stane cokoliv, tak do toho nebude Kailé zasahovat. Neví co má dělat. Kailé stojí a koukne na strom za muže. Vytřeští strachem oči. Muž se otočí a Kailé dostala tak čas utéct. Běží do lesa a skáče po stromech pryč. Běží hrozně tiše a když se muž otočí Kailé jakoby zmizela. Vytřeští na místo, kde podivná dívka stála a pomyslí si "Přece se mi to nezdálo." Koukne na místo a tam je krev po zajícovi. Zakroutí hlavou a jde pryč.
Kailé dorazí ke stromu a schová se. Je celá vystrašená a bojí se, jestli jí muž nesledoval. Fail k ní doběhne a celej vystrašenej "Není ti něco? Chtěl jsem něco udělat, ale ty jsi byla rychlejší." Kailé jen polkne a celá vystrašená kývne hlavou, jako že jí nic není a stále mlčí. "Myslím, že jsme toho dnes už měli dost. půjdeme do Tarionu. Jsi celá vyděšená, dám ti uklidňující čaj a odpočneš si." Kailé jen souhlasně kývne a podlamují se jí kolena. Nejvíc jí děsí pocity, které cítí, je vyděšená, ale když viděla toho muže, jako by se jí zaryl šíp do srdce. Nevěděla, kdo to je, ale cítilá zvláštní pocit.
Když jí dovede Fail do svého bunkru, skočí ke Calven a inforumje jí o tom, že se Kailé zranila a že není hlídka u Lastonu. Calven tam dá Alasseu a Fail rychle běží do bunkru za Kailé. Ta je celá vyklepaná v posteli a on jí udělá meduňkový uklidňující čaj. Kailé ho pomalu vypije a zachumlá se do peřiny. V hlavě se jí to stále odehrává dokola a dokola a zvědavost jí nedá spát. Po druhém šálku čaje konečně usíná, ale má divoké sny.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama