Konečně jsem se dokopala k napsání poslední kapitoly druhé knihy. Chtěla bych moc poděkovat Doctorovi, neboť díky němu jsem dostala nápad jak knihu dovést do konce :)

Barbora Panklová

8. listopadu 2011 v 21:02 | Ewtcha =o) |  Výklad
Barbora Panklová


Božena Němcová rodným jménem Barbora Panklová se dožila 42 let. Pyšnila se dlouhými černými vlasy a tmavýma očima, které měla jako černé perly. Už vzhledem se odlišovala od ostatních tuctových českých dívek.
Původem prostá dívka dokázala to, co žádná jiná žena před ní nedokázala. Byla to pyšná žena, která se životem musela doslova prokousat.
Když vešla do společenské haly, měla po boku mladého zajíčka a hrdý výraz v obličeji. Byla vyjímečná nejen svým netradičním zevnějškem, ale i chováním. Právě proto se stávala terčem nejžhavějších témat pro drbání u mladých sokyň. "Podívejte, co si dovolí v dnešní době. No to je neslýchané!" Pomlouvaly dívky.
Avšak její sebejisté vystupování ve společnosti, vzpříená postava, nezlomný pohled a kamenná tvář tak docela neodpovídala její duši. Pocházela z chudé rodiny a dostala se až do vyšších sfér. Projevovalo se to i v jejích prozaických dílech. Příběhy byly idealistické a postavy téměř nereálné. Měla slabost pro babské povídačky a pohádky, což nám naznačuje jemnou duši a citlivou povahu.
A můj názor na ni? Cílevědomá, odvážná, ale i naivní žena, co touží změnit svět k lepšímu. Její vystupování ve společnosti mě udivuje a občas se cítím jako ona, když jdu proti proudu. Lidé, co neznali její díla a viděli ji jen ve společnosti museli být velmi zmatení. Její dobrá schopnost byla matení lidí, jinak by se tak vysoko nikdy nedostala..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl jsi tu?

Jo byl sem tu 46.6% (34)
nebyl jsem tu :D 24.7% (18)
nevim jesi tu jsem :D 28.8% (21)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama