Konečně jsem se dokopala k napsání poslední kapitoly druhé knihy. Chtěla bych moc poděkovat Doctorovi, neboť díky němu jsem dostala nápad jak knihu dovést do konce :)

12. Kapitola - Prozření

8. listopadu 2011 v 20:07 | Ewtcha =o) |  Kailé : Kvingarští Elfové
Cvičný souboj, uklidnění mysli, setkání s Eruner


Ráno se celá ospalá Kailé probudí a vidí, že není ve svém bunkru. Rychle si vzpomene, co se včera stalo. Rozhlídne se okolo sebe a nevidí Faila. Ten za chvíli příjde a starostlivě si sedne k ní na postel. "Dobré ráno, spala jsi jak zabitá, ale pořád jsi sebou šila. Už je ti líp? Neboj, já to nikomu neřeknu." Kailé se zmateně podívá a tiše odpoví: "Jo jo dobrý, furt se mi o tom zdálo a taky o tom, co by se stalo, kdyby mě nenapadlo se podivat za něj. Kdyby vystřelil a tak. Nevím proč, ale mám zvláštní pocit, jako bych se tam měla vrátit... a že to je všechno správně, ale nechápu proč." Fail se na ní starostlivě podívá. "Vracet se tam nebudeš. Hloupostí si nadělala už dost. Půjdeš tam minimálně zítra. Něco jsem ti přinesl." ukáže směrem ke stolu na pecen chleba a čerstvou zeleninu. "Eléne vybrala ty nejlepší kousky."
Kailé vyvalí oči, vstane a jde si pro jídlo. Začne to do sebe rvát, jak kdyby nejedla nejmíň 100 let. Fail si k ní sedne a pojí s ní. "Co budeš dnes dělat?" táže se Fail. "Asi trénovat. Musím zlepšit ještě střelbu a běh. Nejsem zas tak dobrá. Jsem ještě lamička. Včera ten králík sice dobrý, ale nekryla jsem si záda." zamyslí se. "Jsi na sebe moc přísná." zavrtí hlavou Fail. "Jo, já vim. Chci to tak. Nechci se zklamat." řekne a zakousne se do zeleniny. Není ve svojí kůži a sama stále myslí na záhadného muže. Někoho jí připomínal.
Když dojí, jdou spolu na cvičiště. Elfka si protáhne nohy a zaběhá si pár koleček. Jde ke stromu, kde visí provaz a zkusí na něj vylézt. Nevyleze. "Faile, jak se dělá ta smyčka dole? Já tam neumím dát ty nohy." zesmutní Kailé. Fail k ní příjde a ukáže jí techniku smyčky a sám vyleze názorně až nahoru. Vše jí přitom popisuje a mladá dívka na něj jen valí oči. "Já mam ruce silný dost, nohy taky, ale nezvládnu tam dát tu smyčku. Musím dnes trénovat šplh." Soustředí se Kailé a vůbec jí to nejde. Po hodině plné neúspěchů to vzdá a spadne vysílením. Slzy má na krajíčku, čehož si všimne Fail, který k ní okamžitě přiběhne, klekne před ní a zvedá jí. "Ale no tak, co třeba udělat něco zábavnýho, hm? Dáme si souboj." navrhne s mírným úsměvem. Kailé se vyrýsuje na smutné tváři také úsměv. "To jde? A nezraníme se?" "Ne, nezraníme, máme na to slepí šípy. Na konci nemají hrot, ale kousek látky. Moc to s nima nebolí." Kailé tedy kývne na souhlas a jdou si pro ně.
Kailé si zaběhne k Failovy domů pro luk a šípy. Na cvičišti vysype své šípy a dá si tam slepé. Společně jdou do tréninkového prostoru vedle klasického cvičistě. Kailé se ukryje na strom a Failon se schová za slamněnou překážku. "Teď!" Ozve se Failův hlas. Kailé ihned zaregistruje, kde je, a pomalu se plíží. Fail vyrazí mezi překážkami a kličkuje tak, aby se do něj Kailé netrefila. Jak běží, tak vystřelí po Kailé šíp. Kailé ale uhne, a jak se probere, tak vystřelí šíp po něm a běží se schovat po větvích za kmen stromu. Tam natáhne luk a vyleze. Fail stojí přímo naproti ní s nataženým lukem "Prohrálas." "Jak jsi se sem dostal?" Fail se jen usměje a Kailé v tu chvíli seskočí o větev níž a rychle ho podběhne. Když se Fail otočí, dostane jí přímo do srdce. Dostane takovou ránu, že ho složí a spadne až o dvě patra větví níž. Kailé za nim ihned přiběhne. "Jsi v pořádku? Promiň nevěděla jsem, že jsem dala takovou ránu."
Pomůže Failovi na nohy a posbírá šípy. Vrátí je na své místo a vede Faila do jeho bunkru. Tam ho uloží do postýlky. "Opradu jsi v pořádku? Nerada bych, kdyby se ti něco stalo, kvůli tomu pádu." Strachuje se Kailé. "To je v pořádku, jen tam bude modřina. Můžeš jít... já tě nedržím." Kailé se zamyslí. "Jo, ještě si musím něco zařídit." a odejde.
Běží k památnému stromu bohyni Eruner. Vyšplhá až nahoru. Tam, kde s ní mluvila naposledy, a obejme ji. "Mocná Eruner, pověz mi prosím, proč stále myslím na to, co se stalo včera, proč mám takové divné pocity a... neudělala jsem něco špatně?" "Ahoj Kailé," ozve se mohutný strom špitlavým zvukem. "Jsem ráda, že jsi přišla. Dlouho jsme si nepovídali. Tvé pocity jsou zcela normální. Potkala jsi se s lidmi. Máš pocity jako každý elf, když vidí lidi. Jestli se ti to stále dokola promítá v hlavě, tak ti můžu pomoct, uklidním ti mysl. Ovšem účinek neni věčný. Působí pouze do té doby, pokud se nestane něco vyjímčného a podobného, aby se vzpomínka zase vyvolala." vysvětlí jí. Plavovláska se usměje "Byla bys tak hodná a uspořádala mi mysl? Sama to nezvládnu." Kailé se uvolní a slyší listy kolem jak zpívají ukolébavku pro uvolnění. Elfka se zaposlouchá a Eruner jí splní její přání.
Najendou ticho. Nic nebylo slyšet. Kailé se probudí z transu a už jí mysl netrápí. Pohladí se na vlasech a cítí jejich vzdušnost a lehkost. Špitne jen: "Děkuji Eruner." a smyslu zbavená začne běhat po stromech. Skáče z větve na větev a krásně si užívá vánku okolo sebe. Celé dny s tomto krásném lese si užívá přírodu a teď, když tu běhá a skáče, cítí vše co je v ní. Rozvine své smysly a slyší krásné písně, co zpívají stromy a listy okolo ní. Užívá si to a běhá a skáče. Celým tělem prožívá volnost a svobodu, co cítí okolo sebe. Je jí tak krásně. Nic jí netíží, nemá žádné starosti.
Takto běhá až do setmění a z krásy přírody jí vyruší lesní roh ozývající se z Tarionu, jako každý den. To Calven vyhlašuje noc. Kailé se probere ze svého světa a jde k sobě do bunkru. Zatopí si v krbíku, do báně na teplou vodu vpustí studenou a nechá jí ohřívat. Než se ohřeje voda, svlíkne se Kailé do naha a češe si vlasy. Brouká si krásné melodie, které slyšela v lese a užívá si volnosti. Po chvíli je voda ohřátá a Kailé si napustí vanu vlažné vody. Vleze si do ní a cachtá se tam do té doby, než všechen ruch venku utichne. Prohlíží si své stehno a omývá si ho. Rána už je téměř zahojená a modřiny začínají mizet.
Když Kailé vyleze z vany přiloží drevo na noc a zachumlá se do peřinky. Má tak krásně čistou hlavu, že si užívá každé vteřiny a každého detailu okolo sebe. Zanedlouho usne hlubokým klidným spánkem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama