Konečně jsem se dokopala k napsání poslední kapitoly druhé knihy. Chtěla bych moc poděkovat Doctorovi, neboť díky němu jsem dostala nápad jak knihu dovést do konce :)

1. Kapitola - Situace v Lastoncii

7. listopadu 2011 v 21:02 | Ewtcha =o) |  Kailé : Kvingarští Elfové
Situace v Lastoncii


V jednom obrovském království se rozpínaly lesy zvané záhadným jménem Kvingar. V Kvingaru žijí lesní tvorové, elfové a další zvířátka, o které se elfové verně s pečlivostí starají. Každý den se elfové, kteří se v tomto lese jmenují Kvingarové, starají o zvířátka a rostlinky v onom krásném, obrovském lese. Všude se vyznají a mají zmapovaná i místa, kam lidská noha nikdy nevkročila. Každý z nich zná snad každičký strom v lese. Tito krásní tvorové žijí z úrody lesa, živí se lovem lesní zvěře a pěstováním lesních plodů. Oni žijí díky lesu a les žije díky nim, je tu krásná nenarušená harmonie.
Avšak jejich klid, který trval už po dávná staletí, narušili lidé. Přišli a část lesa jim bezohledně vykáceli, aniž by přemýšleli nad tím, kdo v lese žije. Nakráčeli, spatřili jen nekonečné lesy a hned měli v hlavě vizi, jak zde postaví prosperující město. Byl to Král Laston, který si vyhlédl zdejší přírodu pro své nové město, které se mělo nazývat po něm - město Laston - v říši Lastoncie. Král byl neuvěřitelný sobec, kterého ani nanapadlo, že by mohl někomu ublížit. A stejně by mu to bylo jedno. Sídlil ve velkém městě na okraji Kvingarského lesa. Za hradbami sousedícími s Kvingarským lesem byly krásné zahrady. Byly upravené, lidé zde vysadili spousty okrasných keřú a vyrobili jezírka. V zahradách stál obrovský hrad kde sídlil sám Král. Město na západě ukončovalo západní pobřeží, kde se rozléhalo velké moře. Lidé o existenci Elfů vůbec nevěděl a zajímal se jen o to jak dostat co nejvíce dřeva z lesa a jak ulovit co nejvíce zvěře. Král měl dva syny. Jeden byl hodný a druhý byl zlý a krutý po něm. V Lastoncii přece jen někdo ví o Elfech, kteří zde žijí. Tito lidé se nazývají Strážci Kvingaru a za každou cenu chrání svá tajemství.
Kvingarové se začali bát lidí, někoho takového nikdy neviděli. Viděli jen jejich zlé skutky, kterými ubližují jejich milovanému lesu. Slyšeli neustálý nářek umírajících stromů, kterým lidé z nenadání zkrátili život. Elfové se nemohli smířit s tím, že jim zabíjí jejich rodné útočistě. I přes tuhle vzniklou nenávist Kvini nic nepodnikali a snažili se jen pozorovat chování lidí. Viděli, že jsou to prostí tvorové, kteří ničím nevynikají. Pohybují se většinou ve skupinkách, jejich pohyby byly postiženy jejich omezeností. Jejich schopnosti jsou téměř nulové chodí jako umrlci a jsou absolutně necitliví. Postupem času museli Kvingarové hlídkovat všude v lese aby ihned věděli, kde se co šustne. Dávali pozor na to aby lidé nepronikali hlouběji do lesa. Metody měli různé například zašustili větvemy, nebo použili jejich výbornou schopnost věrně napodobovat některá zvířata. Byli velmi zruční v lovu, lukostřelbě a běhu. Uměli skvěle lehce běhat a ladně lést po stromech. Také dokonale ovládají řeč přírody a dokážou jí naslouchat. Žijí ve velkém lesním městě, které se jmenuje Tarion. Je to menší město, které se skládá z bunkrů. Celé je postaveno na stromech. Jejich technika je vyspělá, přesto nenarušuje přírodu. Nic nepřijde nazmar. Pod městem mají zahrady a pěstují zde různé léčivé bylinky. Za městem mají bájný prastarý strom, ve kterém je převtělená jejich Bohyně Eruner. Zdejší elfové si pro ní chodí pro radu a pro energii, kterou jim může věnovat. Chodí se sem vyzpovídat i relaxovat. Je to jejich posvátné místo.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama