Konečně jsem se dokopala k napsání poslední kapitoly druhé knihy. Chtěla bych moc poděkovat Doctorovi, neboť díky němu jsem dostala nápad jak knihu dovést do konce :)

Kapitola 19

13. ledna 2011 v 14:35 | Ewtcha

Kapitola 19.
             Ráno vejde Fail, celý rozlámaný, ke Kailé do bunkru a ohleduplně ji probudí. "Kailé, vstávej. Dnes musíš do školy. Už na tebe čeká Ortaine. Musíš si pospíšit." Kailé otevře oči, zamračí se a zavrčí. "Dneska ne." chce z toho vycouvat, tak ji Fail vezme peřinu. Elfka tedy po dlouhém rozhodování vstane a oblékne se. Vezme si své chrániče na předloktí. Zaváže si dýku za pas, do štuclíku si vezme sešítek a po boku s Failem jdou do hlavní budovi školy. Před školou se Kailé podívá na faila "Tak teď už to zvládnu sama. Dík za doprovození. Tak zatím." Otočí se a vyrazí do dveří pak se otočí "Jo počkej! Zajdi za Calven a vem nějakou hlídku. Klidně u města." Fail se na ní prozíravě podívá "Víš jak to u města posledně dopadlo." Kailé nad tím mávne rukou "Kašli na to, vem tu hlídku, já si dám pozor." a jde do školy.
             Fail tedy jde rovnou do velitelského bunkru za Calven. Vejde do hlavní místnosti, zrovna když Calven vyřizuje něco se Sardonem. Calven to rychle vyřeší "Počkej Sardone, Failon něco chce." Sardon se nenávistně na Faila podívá a čeká. "Dobré ráno Calven. Kailé by chtěla hlídku u města. Nenašla by se tam nějaká pro nás?" Calven jen zakroutí hlavou "Poslední dobou chcete bejt nějak často u Lastonu. Sardon tam chce chodit furt po vás. Viď Sardone." hodí naschvál očkem po zmíněném elfovi. "Kailé se nejspíš ráda dívá na lidi. Nevím." řekne Fail. "Tak to bych jí tam posílat neměla vůbec. Myslela jsem si, že je štastná tady s náma." zesmutní Calven. "Né, tak to není. Dobře přiznávám, chci tam být já. Jen jsem chtěl zjistit,  jak lidé žijí, abych věděl, jak žila před tím Kailé." kryje Fail svoji kamarádku, ať už tam chce Kailé chodit z jakéhokoliv důvodu. "Ahá, tak odtud vítr fouká. Tak jo, máte to mít,  ale budete mít večerní, pokud vím, zítra má Ortaine volno, tak nebude mít Kailé vyučování." řekne Calven a dál už nemá zájem se s Failem bavit a jde k Sardonovi dořešit to co nakousli. Fail odchází a řekne "Děkuju."
           Kailé skončí škola a ihned běží do svého bunkru odložit si věci. Vyleze hbitě na strom a domů si dá sešítek s bylinkami. Do štuclíku si dá mrkev, zelí a okurku. Vezme si luk a toulec s šípy a hodí si jej na záda. Vyběhne ven a běží za Failem do bunkru. Tam ale není. Je tam pouze papírek s nápisem: Jsem v lese. Kailé se rozhodne udělat to samé. Sleze tedy z Failovo stromu a lehce běží do lesa. Chtěla si trochu zalovit.
           Když vběhne do lesa, nadechne se a zase má krásný pocit. Rozběhne se tedy plnou rychlostí do lesa jen tak bez cíle. Běhá tak ladně a rychle. Zase se dostává do transu a slyší zpěvy stromů. Najednou ale uslyší, jak stromy pláčou. Čím dál běží, tím více pláčou. Doběhne na místo, kde je nářek největší a porozhlédne se. Najendou uslyší strašidelný zvuk. Vyleze na nejbližší strom a kouká dolů.
            Támhle to je. Na zemi leží něco srstnatého a červeného. Kailé sleze o pár pater větví níž a vidí parohy. Poznala, že jde o mladého jelena, má parohy malé a jednoduché. Sleze k němu "Chudáčku, tebe něco zabilo." A pohladí ho po hlavě. Najednou jelen otevřel oči a zavrčel. Kailé se lekne a začne panikařit. Mezitím, co jelen umírá Kailé hledá ve štuclíku svůj sešítek. Nechala si ho doma, ale teď pro něj nemůže, potřebuje jednat rychle. Vzpomene si tedy na to, jak měla poraněné stehno a začne hledat arniku, jitrocel, fialku nebo heřmánek.
            Poštěstilo se, hned našla tři bylinky. Jitrocel, fialku a heřmánek na nedaleké malé mýtině. Donese to k jelenovi. Rychle skočí s kusem látky, co měla ve štuclíku, a vymáchá ho v ledovej vodě v nedalekém potůčku. Jelenovi rány omyje a léčivé bylinky nakouše v puse. Vytvoří tak kašičku, kterou dá jelenovi na rány. Pak na rány přiloží ještě listy jitrocelu a ováže to mokrou látkou. Všimne si, že má jelen něco zapíchlého v noze, tak mu to vyndá. "To ti jistě udělali lidé. Nic jiného než škodit neumí." řekla rozčileně Kailé.
          Po chvíli co jelena takto ovázala si uvědomí, že tu jelen může ležet už pěkně dlouho a že neměl šanci si zajistit potravu. Vezme tedy ze štuclíku mrkev a okurku a dá to jelenovi. Ten to pomalu sní a pak kouká dál. "Ještě vodu viď..." řekne Kailé a nabírá do koženého prázdného štuclíku vodu, kterou položí k jelenovi. Ten se napije a celkej spokojeně si lehne. Kailé se na něj usměje a pohladí ho. Pak si uvědomí, že se potřebuje poradit s Failem. "Počkej tady, za chvíli jsem tady s mím kamarádem a společně něco vymyslíme." uklidní jelena a ten přivře oči, jakoby jí rozuměl a souhlasil. Kailé se tedy rozběhne a běží do tarionu.
          V Tarionu to zamíří přímo k Failovi do bunkru. Fail už je doma. Kailé k němu vrhne. "Faile potřebuju nutně pomoct. Vezmi nějaký teplý kožešiny a nějakou zeleninu. Za deset minut  u cvičiště." Kailé to ze sebe vychrlila a Fail ani nestihl nic říct a Kailé byla fuč. Fail udělal co mu řekla. Kailé mezitím běžela do zahrad za Eléne. "Eléne potřebuju pomoct, nemáš nějaký seno? Určitě máš, dej mi trochu do pytle." a jde s Eléne do slamníku, tam jí Eléne dá, co Kailé potřebuje a plavovláska zase běží pryč. Eléne se ani nestihla zeptat, na co to chce. Pak Kailé běžela k sobě do bunkru a do pytle ještě hodila dřevěnou misku, v rychlosti zatopila, na krbu ohřála čaj a dala do něj různé regenerující bylinky. Čaj nalila do čutory a do malého štuclíku dala nějaké čerstvé léčivé bylinky a do velkého štuclíku přes rameno dala látky. Včechno to pobrala a pospíchala ka cvičišti, kde na ní už netrpělivě čekal Fail.
         "No kde jseš a o co tady jde?" mračí se Fail. "To ti řeknu potom, teď musíme spěchat. Pojď, děláme dobrou věc." rozběhne se Kailé. Po chvíli doběhnou na místo, kde leží jelen. "O tomhle jsem mluvila. On umíral, tak jsem mu dala první pomoc. Musíme ho zachránit... podívej na jeho očíčka." starostlivě koukala Kailé na jelena. "Tak jo. Co chceš dělat?" vymáčkne ze sebe Fail a je překvapenej Kailinou pohotovostí a odhodláním. "To nech teď na mně. Z bylinkářství už vím, co pro první pomoc potřebujeme." usměje se hrdě Kailé.
        První, co udělá je, že vytáhne dřevěnou misku a v potoku do ní nabere trochu vody. Do ní dá léčivý, ještě horký čaj a postaví to k jelenovi. Pod jelena nasouká kožešiny, co přinesl Fail a na jelena je dá taky. Vtáhne senu a položí ho vedle misky k hlavě jelena. Dá k tomu ještě Failovu zeleninu. Léčivé bylinky a látku bude potřebovat, až bude vyměňovat obvazy. "Tohle vás učí ve škole?" podivý se Fail. Kailé se na něj podívá: "No nevím, jen ty bylinky, to ostatní mi napadlo tak nějak automaticky," pak se zamyslí: "myslíš, že dělám správnou věc?" znejistí Kailé. "Určitě jo. Máme mít dnes stráže, mám je zrušit? Nebudeme ho hlídat?" zeptá se Fail. "No já nevím. Laston je odtud kousek. Když jelen přežije noc, tak už přežije určitě. Měli by jsme na něj dávat pozor a bejt tu. Nemá šanci utýct, mohl by ho sežrat vlk nebo jiná šelma." zesmutní Kailé. "Dobře, tak skočíme ještě do Tarionu pro nějaký věci a rozděláme tu malý oheň." Kailé se usměje a obejme Faila radostí. "Děkuju, že stojíš při mně. Vyrazíme, začíná se stmívat."
          Oba teď vyrazí do Tarionu. Kailé zamíří do svého bunkru mezitím co Fail zašel vyjednávat s Calven o změně hlídky. Kailé vzala do štuclíku zeleninu, sušené maso a čerstvý pecen chleba co dostala ve škole. Vezme sebou kotlík a do velké čutory nalije vodu. Vezme ještě nejaké kožesiny a jde ke cvičišti, kde mají s Failem sraz. Fail příjde s kožešinami: "Calven pěkně zuřila." "Jo já vím, ale tohle je stav nouze." odpoví Kailé a jdou v klidu po bocháncích mechu k jelenovi. Dorazí tam a postaví si tábořiště. Doprostřed kamenů zadělá Fail oheň a nad něj postavý dřevenou konstrukci pro kotlík. Když už je tma, začnou být v lese hrozivé zvuky a jelen začne být neklidný. Kailé něco uvaří v kotlíku a Fail si pochutná. "Jaký mu dáš jméno?" "Jelenovi? Nevím, stejně ho uzdravím a pak si půjde vlastní cestou." odpoví Kailé na otázku. "Co třeba Herio?" "Ty nedáš pokoj viď Faile. Ne, mně by se líbilo Tavaril. Pro jelena jako stvořený." zamhouří Kailé oči, při představě, jak jelenovi řiká Tavarile! 
            "Půjdeme už spát." oznámí Kailé a lehne si co nejblíž k jelenovi. "Dobrou noc Tavarile... doufám, že dnešní noc přežiješ." pošeptá Kailé na jelena a zachumlá se do kožešin.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama