Konečně jsem se dokopala k napsání poslední kapitoly druhé knihy. Chtěla bych moc poděkovat Doctorovi, neboť díky němu jsem dostala nápad jak knihu dovést do konce :)

Kapitola 13.

2. ledna 2011 v 11:17 | Ewtcha
Kapitola 13.      Ráno se Kailé probudí a slyší, že je Fail v koupelně. Tak přemýšlí a kouká na krb. Tady mají studenou vodu v báních a my si jí doma nosíme z potoka a ohříváme na kamnech. V tu chvílí to Kailé trklo. No jo a co když to spojíme? Vznikne ohřívaná voda z báně. kailé se usměje a vykřikne radostí. Fail vyjde z koupelny celý vyděšený co se zase Kailé stalo. "Faile něco mě napadlo. Co kdybych měla báň blízko kotle, voda by napršela do báně, my jí pak pustili do ohrívací báně nad kotlem a byla by teplá voda. To je nápad viď?" Fail vyvalí oči "No jo, to mě nikdy nenapadlo. Nám ta studená voda nevadí. My jsme zvyklí. Tak dnes to řeknu Jednomu elfovi co u nás zařizuje báně a trubky Hortamovi a on už se s tim nějak vypořádá. vyrazíme?"
       Vyjdou ven z bunkru a namíří to rovnou k Hortamovi. "Ahoj Hortame. Kailé něco napadlo.." všechno mu ihned Fail popsal a Hortam jen kývl hlavou usmál se a dal se do práce. Oba mezitím šli k bunkru pokračovat v práci. co včera nedodělali. Kailé sundala velké plachty a Fail začal skládat strop. Za nedlouho měl strop vyskládavý a vyráběl konstrukci střechy. kailé mezitím vzala provazy a klíny je zatloukávala do škvír mezi prkny. Fail už konstrukci udělal a začne vyskládávat prkna. Kailé si dá pauzu a na radu faila skočí k tesaři pro krátká prkýnka natřená přyskiřicí, která patří na střechu jako tašky.
        Když se Kailé vrátí, fail tam není, tak položí pod strom prkýnka a vyleze hbytě nahoru. Vezme do rukou provazy a klín a jde zatloukat dál. Fail se po chvílí vrátí s přenosným kotlíkem na oheň a v ruce drží velkej kus priskiřice. Zaváže kotlík na provaz a Kailé ho vytáhne. Rozdělá tam ohýnek a nahřívá pryskyřici. Do speciální naběračky nabere horkou tekutou priskiřici a začne ji opatrně lejt do škvír na provazi. Když už to má,Tak ji Fail pošle se štětcem natírat zvenčí Bunkr. Sám mezitím vtluče do střechy provazy a zalévá je taky priskiřicí. když už to má, začne přibíjet prkýnka na střechu.
        Kailé dotře poslední stěnu a Fail skončí se střechou. "Dáš si maso?" táže se Fail "Jo moc ráda" odpoví kailé a rozzáří se jí oči. Kailé dlabe a Fail na ni opět udiveně kouká a jí zeleninu. kailé mu dá kus masa a Fail ji za to dá zeleninu. "Dnes ten tvůj bunkr doděláme. Zítra budeme trénovat a musíš taky chodit do zdejší školy. Budeš se učit přírodě okolo sebe, vůbec nic ještě nevíš." Kailé vyvalí oči "já se budu něco učit? Mám štěstím, že mě maminka naučila číst psát a počítat. Co se budu učit?" Fail se usměje a pohladí jí po rameni "Neboj nic to neni. Budeš se učit bylinkářstvý a přípravu různých léčivých lektvarů a obkladů. Calven si to přeje. ostatní tuto výchovu nemají. Bude z tebe jednou možná léčitelka." Kailé se udiví "Calven si to přeje?" Fail se usměje "Jo, Calven si myslí, že jsi velmi nadějná studentka. Možná to dělá jen protože.. No.. protože jsi byla člověk. Chce možná vědět, jak jsou lidé učendliví a jestli se u nich dá udělat vztah k přírodě. jsi vlastně její experiment." kailé zesmutní, ale nechá to plavat a vlastně je ráda, že jí Calven věnuje tolik pozornosti.
       "Dobře, už mam dojedeno, co nábytek?" fail je usměje "Neboj Morco na tom od včera pracuje. Zajdeme si tedy pro sekretář, skríň, postel, nějaký police. K Morbovi musíme pro kotel a pro okna a dveře.  K Maně si půjdem pro koberce a jiný potřebný látky. A nakonec zajdeme za Hortem, kterej má pro nás tu báň." Kailé se usměje a už ná vše rozmyšleno, co kam dá a má v hlavě už vyzi jak bude její domeček vypadat. 
       Vyrazí tedy s Failem na obchůzku. Staví se nejprve u kováře Morba. Vezmou si těžký krb a nesou ho horko težko oba dva až pod bunkr ke stromu. Tam ho odloží a jdou ještě pro Tři velká okna, dvě do hlavní místnosti, jedno do koupelny. a čtvrté docela malé do spíže. Vrátí se ještě jednou do třetice a vezmou si troje dveře. Poté zajdou k truhláři Morcovi pro nábytek. Vezmou skříň, sekrtář, jeden velký stůl, jeden malý stůl na terasu, a židle k tomu. když to odnosí Morco jim připraví postel, vykutanou vanu a poličky a truhlu. kailé je už sedřená tak si sedne u stromu. "Copak? tebe to nějak zmohlo." směje se Fail. "No jo, tak počkej chvíli."
     Když si kailé už odpočla, vyrazili za švadlenou Manou, která jim dala koberce. Fail šel odnýst koberce a mezitím si mano zavolala kailé k sobě. "Tady jsem ti na přivítanou ušila nějaký společenský hábit a taky oblečení na zimu. Chodí se tady tak, že si vezmeš tyhle štrupny na nohy atydle návleky na nohy. Pod horní brnění se dává tohle triko a máš i dlouhý rukáv. Máš tady ještě plášť a ještě jednou jem ti ušila tohle lehký brnění co máš na sobě těď a nakonec jsem ti ušila krásnej teplej kožich na zimu." Kailé se rozzáří oči když to vidí a nadčeně Maně děkuje "Děkuju vám mockrát ste zlatíčko. Až budete něco potřebovat, tak určitě přijďte, já vám pomůžu.
       Kailé si přinese k bunkru obrovský štuclík s věcmi. Fail mezitím vytáhl nahoru nábytek a teď zaměstná i Kailé. Spolu nahoru vytáhnou věci a kailé rozmisťuje. Nejprv v hlavní místnosti položí koberec na koberec dá stůl a dvě židle. Do pravého předního rohu si dá postel. Nad postel do pravého zadního rohu si dá skříň. Fail mezitím přidělává okna a dvěře. Jedno okno umisťuje do přední strany hlavní místnosti do prostřed a druhé hned na protější stranu vedledveří. Kailé dá pod okno, co je ve předu ruhlu a do ní si dá věci od švadleny a naprotější stranu si dá sekretář. Do levého předního vchodu, čili naproti dveřím je krb, který tam kailé musela dát společně s failem. Mezi dveřma a krbem jsou dvěře do koupelny, tedy na levé straně. Do koupelny usadili krásnou vydlabanou vanu aby byla hned za stěnou vedle krbu. Naproti vaně jsou dveře do spíže a naproti dveřím je okno. Do spíže si Kailé dala poličky. Nakonec dá na zastřešenou terasu stůl a dvě židle.
        Než to všechno dokončí, tak se setmí a kailé a Failem vyrazí k failovi domů. "Zítra je taky den ne?" Usměje se fail a stele Kailé postel. Dnes tu naposledy spíš. Zítra se jdeš učit a já ti mezitím udělám s Hortamem trubky a tu tvou slavnou vohřívanou vodu." Usměje se Fail a jde spát. Kailé se zavrtá do peřinek k Failovy do postele a ihned celá udřená po dnešním dlouhém dni usne.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Který živel je vám milejší?

Země
Voda
Oheň
Vzduch

Komentáře

1 Dragita Dragita | Web | 22. ledna 2011 v 11:43 | Reagovat

po menší přestávce čtu dál :-)
jen mi trhají oči hrubky v Y/i - třeba pryskyřici -oboje je trvdé, vizi - měkké, provazy - tvrdé. Jednou to máš dobře, pak špatně. Raději to po sobě čti víckrát. Já taky pokaždé u sebe najdu nějakou chybu, které jsem si předtím nevšimla. ;-)

2 Ewča Ewča | E-mail | Web | 23. ledna 2011 v 8:39 | Reagovat

Ty chybi mi opravuje přítel a ještě nestih všechny kapitoly :D ty, kde je přímá řeč s kurzívou jsou už optavený a tym by neměli být žádný překliky a žádný chyby. I když tu a tam taky nějakou najdu i po něm, nevšimneme si toho hned a s psanim se to ma tak, že nejprve napisu rychle celý příběh a až pak ho budu opravovat, dělit nějak vzhlednějc a dělat obrázky a tak.. Nechci totiš, abych udělala jen prvních pár kapitol vzhledných a pak mě to třeba přestalo bavit..=o)

3 Dragita Dragita | Web | 23. ledna 2011 v 21:59 | Reagovat

beru na vědomí :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama