Konečně jsem se dokopala k napsání poslední kapitoly druhé knihy. Chtěla bych moc poděkovat Doctorovi, neboť díky němu jsem dostala nápad jak knihu dovést do konce :)

Realita

22. prosince 2010 v 21:41 | Ewtcha |  Úvaha
Co to vlastně je realita? Existuje opak? Realita života je život sám. Takovej nezměněnej našim subjektivním pohledem. To ona nám ukazuje, jak je život pomíjivý. Jak dlouho se dřeme, než vystoupíme na obrovskou horu a nakonec stačí dát nohu o 2cm vedle a jste dole. Spadnete jako malé ptáče, co balancovalo na okraji hnízda.
Jo, přesně to je realita. Celej život balancujeme na hraně hnízda a když vypadneme je na nás, jestli vzlítneme zpátky. Když už nejsme jen ptáčátka, nýbrž velcí ptáci, ať už pouhými vrabci nebo supy společnosti, je na nás kdy, jak a kam vylítneme. Letíme správně? Nevím. To neví nikdo. Že by osud? Kdo ho přečte? Přečíst osud je obtížné jako zastavit čas nebo uchopit lásku do ruky. Je to nereálné. Je to nereálný sen v kruté realitě.
Takový opak reality je něco nereálného, něco, čemu mi lidé říkáme sen. V matematice jdou vyjádřit i nereálná čísla, ale co v životě? Dokážeme ze snů udělat realitu? Ne, musíme si máknout na tom aby ten život za něco stál a nic není zadarmo. Ani když proměníme sen v realitu. Ztratíme spoustu času a nakonec zase balancujeme nad propastí jako ty malá ptáčátka.
Tak na co vlastně vylítávat z hnízda? Pro chvilkový let, život, který stejně jednou skončí tím, že uděláme chybičku a stejně spadneme? Není lepší rovnou spadnout? Co myslíte? Není?

Opět úvaha. Svoje názory prosím do komentářů díky :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 blablomil blablomil | 22. prosince 2010 v 21:54 | Reagovat

tak rovnou popiš všecky témata.. :-D když už se to tak dobře čte.. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama