Konečně jsem se dokopala k napsání poslední kapitoly druhé knihy. Chtěla bych moc poděkovat Doctorovi, neboť díky němu jsem dostala nápad jak knihu dovést do konce :)

Krutý osud prastarého hradu

20. prosince 2010 v 17:09 | Ewča |  Líčení
Měli jsme zadání popisu. Buď pracovní postup malování pokoje, Popis prostý naší školy, Popis obrazu a Líčení dívám se na stoleté zdivo... no co myslíte, že jsem si vybrala :) Opět jedna z mých povedených prací :))


Představte si, že jste v hlubokém lese, všude okolo vás je příroda a objevíte zříceninu hradu, o kterém jste slyšeli jen z vyprávění. Vneste se do děje a projděte si hradem :)


Krutý osud pradávného hradu

Dívám se na stoleté zdivo staré zříceniny daleko od civilizace. Vybavují se mi zvláštní pocity a prastaré vzpomínky.
Procházím se okolo zdí s přilepenou rukou na zdech této tajuplné zříceniny. V rukou cítím vlhkost tmavých, už zarostlých zdí. Když zvednu hlavu vzhůru, vidím, jak se v korunách stromů tyčí zdivo až do nekonečna. Zdivo je postaveno z obrovských kamenů a já cítím napětí lidu, který tu krásu stavěl. Mám pocit, jako by se to zdivo zajíkalo z utrpení lidí, kterým se podlamovala kolena z jejich tíhy.
Když vejdu do komplexu zříceniny, v úžasu pozoruji vše okolo sebe. Vidím, jak běh dějin zanechal za sebou jen utrpení a smrt. Vidím, jak se zub času zahryzl do dříve překrásného hradu a celý ho rozdrtil ve svém zlomocném sevření. Zavalí mě obrovský smutek z pohledu na holé zdi zarostlé mechem, jak naříkají nad svou samotou.
Popojdu dál a šlápnu na prut břečťanu obepínající obří úlomky hradu. Ó, jak jsi byl obrovský a velemocný hrad. Proč jsi jen dopadl jako stařena umírající v beznaději? Tíží tě jen samota a sten. To lidé z tebe udělali umrlou ženu svou chtivostí, nenávistí a válkami.
Je mi do breku z toho, co s tebou ti lidé udělali, jak tě zneužili a odkopli jako nepovedený dárek k Vánocům. Tvé zbytky lkají. Z posledních sil stojí na svých mohutných stoletých nohou, jejichž síla a život již dávno vyprchal.
Kéž bychom mohli vrátit nelítostný čas zpět do dob tvé nehynoucí, dechberoucí slávy.
Ne, nejde to. Tvůj konec je tady: V temném zapovězeném lese, kde ti společnost dělá jen samota a smrt.

Své názory kdyžtak do komentářů dík.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Který živel je vám milejší?

Země
Voda
Oheň
Vzduch

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama