Konečně jsem se dokopala k napsání poslední kapitoly druhé knihy. Chtěla bych moc poděkovat Doctorovi, neboť díky němu jsem dostala nápad jak knihu dovést do konce :)

Kapitola 2.

23. prosince 2010 v 15:12 | Ewtcha |  Moje Kniha Kailé

Kapitola 2.          Jednou elf jménem Failon měl za úkol hlídku okolo vesnice Selmacas. Skákal po stromech, jak byl zvyklý, běhal neslyšně po měkounlinkém mechu, když v tom spatřil dívku. Ihned se schoval na strom za větve a splynul s přírodou. Dívka plakala a třásla se zimou. Neměla ani kožich, nic. Failonovi jí bylo líto a přemýšlel, jestli by jí nemohl nějak pomoci. Najednou viděl v dáli skupinku poměrně mladých lidí, jak se blíží směrem k plačící dívčině. Mladá holka se zhrozila, když slyšela jejich smích a pokřik. Rozeběhla se směrem do lesa, ale brzy pochopila, že udělala chybu. Skupinka mládenců si jí ihned všimla a vyrazila za ní, až jí nakonec hravě dohnala. 
           Dívka naneštěstí zakopla o kořen a o druhý si zranila koleno. Hoši toho ihned využili a začali jí ponižovat a smát se jí: "Copak, copak? Tobě je zima? Ty nemáš svůj roztrhanej kožíšek, viď? Ó, jaká ty jsi chuděrka..." rýpal ironickým tónem jejich kápo, držíc kožich, o kterém mluvil. S mírným úšklebkem dodal: "Budeš si ho muset zasloužit. nic není zadarmo. půjdeš a ukradneš nějakou cenost našemu vesnickýmu kupci. Pak dostaneš svůj kožich." Jelikož dívka nejspíš věděla, že jí ho stejně nedají, řekla na nabídku: "Já nejsem žádná zlodějka a o vás vím, že jste prolhaný. Nic mi nevrátíte, i kdybych tu měla zmrznout." Mladíci se začali smát, až se popadali za břicho z dívčiny beznaděje. Nejmohutnější z chlapců, kápo, zakřičí: "Ty už nás nějak znáš! Teď už ti tuplem nic nedám, maximálně přes držku." Hrubě povalil dívku na zem tak silnou pěstí, že by skolila i medvěda. Začali jí opět s hrozivým smíchem kopat.
           Failon, co byl v tu dobu stále na stromě a vše pozoroval, nechtěl nechat dívku ubít k smrti, ale zároveň měl také na paměti, že lidé o elfí existenci nesmí nikdy vědět. Má se jen dívat, jak dívku ubíjí k smrti? Má zasáhnout a ohrozit tak celou elfí populaci? Musí pomoct, ale nesmí se ukázat. Rozhodne se rychle. Zachrastí větvema okolo sebe. Jelikož je tma, tak nikdo nic nevidí. Vydá strašidelný zvuk a do teď drsní hoši se vyděsili a vzali nohy na ramena. Jen dívka zůstala bezvládně ležet mezi kořeny. Nemůže se ani hnout. Pod návalem adrenalinu, který jí teď proudí tělem, aby vůbec přežila, necítí vůbec nic. Je mimo. Co teď? Failon seběhne dolů ze stromu až k ní a prohlídne si ji zbízka. Otřel jí krev z obličeje a spatřil tak krásnou dívku, jakou ještě nikdy neviděl. Žádný z Kvingarů neviděl ještě člověka zblízka. Rychle popadl dívku do náručí a rozběhl se do lesní vesnice Tarion.
           Vběhne do vesnice a zamíří to na hlavní lesní bunkr na nejvyšším stromě. Je zde vrchní elfka jménem Calven. "Nejmocnější velitelko našeho tábora, stala se mi hrozná věc. Viděl jsem, jak skupina lidí napadla lidskou divku. Je malá a má velké zranění. Nemohl jsem ji nechat zemřít. je to sice nepřítel, ale já mám  taky srdce. Nemohl jsem jinak." Calven se na dívku podívá a rozčileně začne řvát na celý bunkr: "Copak si se zbláznil? Ohrozil jsi existenci Tarionu a vůbec celé populace elfů!" Failon odvětí poníženým tónem "Já vím, ale bylo mi jí líto. Všiml jsem si, že neni stejná jako ostatní. Musíme něco udělat. Já nejsem vrah." Calven řekne trochu vyklepaně: "Ty si ještě mladej moula. Je mladá. Ukaž, pomůžu jí." Calven si vezme do náručí děvče a položí ji na lehátko. Dále obstarala teplou vodu a omyla ji rány. Došla ještě pro bylinky, které rozdrtila společně s rostlinným olejem a natírala to dívce na opatrně rány. Pak jí je obváže listím a šlahouny a uloží dívku spát.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | Web | 14. ledna 2011 v 18:43 | Reagovat

dobrácký elfíto :-D

2 Therine Therine | Web | 31. ledna 2011 v 13:35 | Reagovat

Příbě hvypadá dobře,asi už víš,jak to bude pokračovat.Dostala jsem se sice teprve k druhé kapitole,ale líbí se mi to,když na sobě zapracuješ,určitě se zlepšíš.Jediné,co mi tu chybí je nějaký úvod,mám pocit,jako by i celá první kapitola už říkala něco o ději.Na druhou stranu uznávám,že jsem se tu ještě plně neporozhlédla,takže pokud to tady máš,najdu.V tom případě se omlouvám za tuto malou výtku.

3 Ewča Ewča | E-mail | Web | 31. ledna 2011 v 17:46 | Reagovat

ne mas pravdu uvod opravdu chyby.. uvod by byl opbsahlejsi proto jsem ho vynechala a sla rovnou na vec :D jinak bych ztravila zbytecne moc casu uvodem a pak bych to nedopsala.. uz ted mam problemy s dopsanim :D

4 Kaczullka Kaczullka | Web | 5. března 2011 v 20:21 | Reagovat

Ahoi. Jedna holka už ti tu psala, že hodně opakuješ v textu. Místo Ty si ještě mladej moula. Je mladá. si mohla napsat Ty si ještě hloupej moula. Je mladá. To je jen příklad jinak to tu máš moc pěkné a příběh mně baví :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama