Konečně jsem se dokopala k napsání poslední kapitoly druhé knihy. Chtěla bych moc poděkovat Doctorovi, neboť díky němu jsem dostala nápad jak knihu dovést do konce :)

Kapitola 1.

23. prosince 2010 v 15:11 | Ewtcha |  Moje Kniha Kailé

Kapitola 1.          V jednom obrovském království se rozpínaly lesy zvané záhadným jménem Kvingar. V Kvingaru žijí lesní tvorové, elfové, víly a další zvířátka, o které se elfové verně s pečlivostí starají. Každý den se elfové, kteří se v tomto lese jmenují Kvingarové, starají o zvířátka a rostlinky v onom krásném, obrovském lese. Všude se vyznají a mají zmapovaná i místa, kam lidská noha nikdy nevkročila. Tito krásní tvorové žijí z úrody lesa, živí se lovem lesní zvěře a pěstováním lesních plodů. Oni žijí díky lesu a les žije díky nim, je tu krásná nenarušená harmonie. 
          Avšak jejich klid, který trval už po dávná staletí, narušili lidé. Přišli a část lesa jim bezohledně vykáceli, aniž by přemýšleli nad tím, kdo v lese žije. Nakráčeli, spatřili jen nekonečné lesy a hned měli v hlavě vizi, jak zde postaví prosperující město. Byl to Král Laston, který si vyhlédl zdejší přírodu pro své nové město, které se mělo nazývat po něm - město Laston - v říši Lastoncie. Král byl neuvěřitelný sobec, kterého ani nanapadlo, že by mohl někomu ublížit. A stejně by mu to bylo jedno.
          Kvingarové se začali bát lidí, někoho takového nikdy neviděli. Viděli jen jejich zlé skutky, kterými ubližují jejich milovanému lesu. Slyšeli neustálý nářek umírajících stromů, kterým lidé z nenadání zkrátili život. Elfové se nemohli smířit s tím, že jim zabíjí jejich rodné útočistě. I přes tuhle vzniklou nenávist Kvini nic nepodnikali a snažili se jen pozorovat chování lidí. Viděli, že jsou to prostí tvorové, kteří ničím nevynikají. Pohybují se většinou ve skupinkách, jejich pohyby byly postiženi jejich omezeností.
          Kvingarové dokonale ovládají řeč přírody a dokážou jí naslouchat. Žijí ve velkém lesním městě, které se jmenuje Tarion. Je to menší město, které se skládá z bunkrů. Celé je postaveno na stromech. Jejich technika je vyspělá, přesto nenarušuje přírodu. Nic nepřijde nazmar. Pod městem mají zahrady a pěstují zde různé léčivé bylinky.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Dragita Dragita | Web | 14. ledna 2011 v 18:39 | Reagovat

zajímavé;) jen si občas dej pozor na opakování slov. V jedné chvíli se tam pořád opakuje les. Třeba místo >kdo v lese žije< by šlo >kdo tam žije<
také s tím mám problémy,ale snažím se je neustále opravovat :-)

2 Ewča Ewča | E-mail | Web | 16. ledna 2011 v 15:02 | Reagovat

Moc děkuju za přečtení a za rady, budu se snažit je nějak odstranit :) :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama