Konečně jsem se dokopala k napsání poslední kapitoly druhé knihy. Chtěla bych moc poděkovat Doctorovi, neboť díky němu jsem dostala nápad jak knihu dovést do konce :)

Zimní výzdoba

15. ledna 2009 v 21:20 | Ewtcha |  Líčení
Jdu ze školy. Nic mě nebaví a mračím se. Ještě ke všemu jsem na smrt unavená. Jdu na autobus, ale on mi ujede. Nezbývá mi nic jiného než jít domů pěšky. Vydám se tedy na cestu.
Všude okolo mě je pod nulou. Je zima jako v ruským filmu, ani slunce nevysvitne. Ani se nenaději a jsem z vesnice venku. Jdu krásnou přírodou. Jen sýkorky mi štěbetají do kroku. Hopkají po větvičkách a schazují šedý poprašek. Jen na ně odvrátím pohled, najednou zpozorním a začnu se všímat detajlů.
Všimnu si toho, že sníh není šedý, ale je jako krásná bílá peřina, která pokryla širé lány a pole. Kouknu se na vzdálený les a vidím tisíce větviček, jak na mě ukazují svými střibřitými prstíky. Vějířky ledu objímají každičkou větvičku i stébélko. Jen stébélka se pod střibřitou zmrzlou jinovatkou prohýbají a klesají a jemnými dotyky ctí bělounkou peřinku okolo cesty.
Je mi tak ohromně, že se chci té krásy dotknout, ale sotva se dotknu stříbřitého prstíku, ihned své ledové vějíře pustí. Vezmu tedy krásu do rukou, abych ji alespoň cítila,ale vějířky sami sobě ublíží, mě štípnou a rázem se rozplynou. Ne. Mohu se jen dívat, dívám se tedy do dáli.
Vidím, jak v dálce na poli srnečky rozhazují sněhobílé peřiny a okusují zmrzlou, chladnou trávu. Vidím, jak zajíčci za loukou u stráně okusují kůru keříků, které se schovali před hůlkou Mrazilkou.
Letošní zima je nejnádhernější ze všech, co jsem zažila. Mrazíček s hůlkou Mrazilkou si dali velice záležet na vyzdobení krajiny, ale také že zdobili do největších detajlů!

Popis cesty domů - líčení. Názory a pocity do komentářů dík.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl jsi tu?

Jo byl sem tu 46.6% (34)
nebyl jsem tu :D 24.7% (18)
nevim jesi tu jsem :D 28.8% (21)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama